مستانه راه نورد - تابستان ۱۴۰۱ - شیراز

کم کم بیلچه قرمزم دوتا شد، جعبه ابزار خریدم و ...

آبان ۱۳۹۷ وقتی که به دعوت یکی از دوستان برای مصاحبه کاری وارد دفتر می شدم، نمی دونستم دارم اولین جوانه های «ریشه» رو زمینه سازی می کنم. 

اون روزها غرق دنیای گیاهان دارویی بودم، زیر و روی تحقیقات بین المللی در زمینه عطرسازی رو درآورده بودم. تو دنیایی پر از گیاه و رایحه رویابافی می کردم. 

هم زمان دنیای گیاهان زینتی هم در حال چشمک زدن بود و من از دور در حال نزدیک شدن ...

توی دفتری که مصاحبه داشتم، کارهای تحقیقاتی انجام می دادم و تلاش می کردم اولین تجربیات کاری خودم رو به بهترین شکل انجام بدم. 

دانشی که در راه به دست می آوردم، کمک می کرد که بتونم از گیاهان مختلف خوب نگه داری کنم. کم کم دوست و آشنا برای گلاشون از من کمک می گرفتن و رفته رفته من با یک بیلچه قرمز امدادرسانی خودم به گیاهان زینتی رو آغاز کرده بودم.

روزها سپری می شدن تا اینکه پیشنهادی از راه رسید... 

می تونی گل هم بکاری؟!

یکم فکرم مشغول شد، تجربه ای نداشتم، نمیدونم چی شد که قبول کردم و خودم رو انداختم وسط یک راه جدید. 

کم کم بیلچه قرمزم دو تا شد، جعبه ابزار خریدم و سم و کود ها را مطالعه می کردم. هر روز دنیای یک گیاه زینتی رو زیر و رو می کردم، از قاطی کردن خاک تا کاشت بالای داربست رو خودم انجام می دادم. همین روزا بود که اسم ریشه اومد تو زندگیم، گسترده شده بود، مردم به ریشه اعتماد می کردن و من باید جوابگوی این اعتماد می بودم. 

تا امروز که ریشه یک گروه قوی داره که با عشق و تلاش کار میکنن و آهسته گوشه گوشه های خاطره انگیز شیراز رو گلکاری می کنن. 

ریشه به تازگی راهی تهران و کیش هم شده و با کنجکاوی و آرامش آینده رو چشم به راهه.

 


تماس با ما

خانم مهندس مستانه راه نورد

مستانه راه نورد موسس و مدیر گروه ریشه
موسس، مدیر و مشاور ریشه
« زنده باد درخت...»

آقای مهندس علی سبوکی

AS1
مدیر اجرا 
«هرگز نخورد آب زمینی که بلندست ...»

ما بیش از بیست پروژه فعال داریم.

گستره فعالیت ما، از منازل تا ادارات، کافه رستوران ها، و مجتمع های تجاری می باشد. برای دیدن نمونه کار های ما به صفحه پروژه های ریشه مراجعه نمائید.

 

پروژه های ریشه

خدمات گروه ریشه

طراحی و اجرای 


باغ و باغچه
گیاهان آپارتمانی
گیاهان گلدانی
بام و دیوار سبز
محوطه سازی

گروه ریشه طراح فضای سبز شما

گروه ریشه به مدیریت مستانه راهنورد در آبان ماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را در شهر زیبای شیراز شروع کرد. هم اکنون ریشه در شهرهای تهران و کیش نیز رد پایی چشم نواز از خود به جای گذاشته است.ریشه با کنجکاوی و آرامش آینده رو چشم به راهه. منتظر ریشه در سایر شهرها باشید!

در صورت تمایل به بهره مندی از خدمات ما، کافیست تا از طریق واتساپ پیامی حاوی درخواست خود و نوع خدمت درخواستی ارسال نمایید. ما در سریعتری زمان ممکن پاسخگوی نیاز شما خواهیم بود.

خدمات ما شامل موارد متنوعی می باشد. از شما دعوت می کنیم تا با مراجعه به صفحه خدمات ریشه و همچنین دیدن نمونه کارهای اجرا شده توسط گروه ریشه به مدیریت مستانه راهنورد، با طیف گسترده خدمات ما آشنا شوید.

رنگ شفابخش سبز

همه ما به رنگ سبز در زندگی نیاز داریم!

اگر به هر دلیلی از محیط زندگی و کار خود خسته شده اید و در فضایی عاری از هرگونه فضاهای دنج و آرامش بخش لحظاتتان را سپری میکنید، کافیست تا متناسب با بودجه خود، از ریشه بخواهید تا گوشه ای سبز، دنج و زنده برایتان فراهم آورد. وجود فضاهای سبز درون خانه، بالکن، بام، رستوران، لابی هتل ها و ادارات، نورگیر ساختمان های تجاری و مسکونی و …. کمک شایانی به پاکسازی روح و روان خواهد کرد.

مقالات زیادی در زمینه تاثیر رنگ سبز در بهبود عملکرد مغز و همچنین بینایی افراد نوشته شده اند که با یک جستار ساده می توانید به خوانش آن ها بپردازید تا متوجه اهمیت رنگ سبز در محیط اطراف خود شوید. به راستی که همه ما به رنگ شفابخش سبز در زندگی نیاز داریم.

یکی از مشهورترین نقل قول ها در زمینه گیاهان، بیت معروف شاعر شیرازی، خواجه حافظ شیرازی است که در زبان انگلیسی آمده است -Plant a Seed so your Heart will Grow.- در زیر اصل بیت آمده است:

تا درخت دوستی برگی دهد ، حالیا رفتیم و تخمی کاشتیم!

حافظ شیرازی – غزل ۳۶۹

منتظرتان هستیم!

زنده باد درخت!

مستانه راه نورد